Console Way Console Way
 

Gra Train Station Renovation dostępna na Xbox One

02.06.2021

ConsoleWay, spółka z Grupy Ultimate Games specjalizująca się w portowaniu gier na konsole, udostępniła port Train Station Renovation na Xbox One. Wkrótce tytuł zadebiutuje także na PlayStation 4. Rozgrywka obejmuje renowację opuszczonych dworców i starych pociągów. ConsoleWay pracuje obecnie nad przygotowaniem portów wyczekiwanego przez graczy projektu Mr. Preppera. Spółka odpowiada za wersje na platformyPlayStation 4, Xbox One Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox Series X. ConsoleWay jeszcze w tym roku planuje debiut na NewConnect.

Od dziś gra Train Station Renovation dostępna jest na Xbox One. Do tej pory wersja na PC uzyskała wśród użytkowników Steam, aż 83 proc. pozytywnych recenzji. Liczymy, że port dedykowany konsoli, który przygotowaliśmy, zostanie równie entuzjastycznie przyjęty przez środowisko graczy. Już niebawem sfinalizujemy także port tytułu na PlayStation4. Mamy nadzieję, że zainteresowanie graczy konsolowych Train Station Renovation przełoży się na wysokie wyniki sprzedaży gry – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay.

Train Station Renovation to gra z gatunku symulatorów, w której gracz będzie odkrywać opuszczone i zniszczone stacje kolejowe – od małych wiejskich obiektów po ogromne stacje w dużych miastach. Wśród głównych zadań uczestnika rozgrywki będzie odrestaurowywanie stacji poprzez ich: sprzątanie, naprawę, wyposażenie oraz dekorację.

Obecnie tytuł dostępny jest na platformie Steam w 21 wersjach językowych. Producentem Train Station Renovation jest Live Motion Games.

Train Station Renovation, którego jesteśmy producentem, to tytuł z dużym potencjałem. Sprzedaż wersji PC w niespełna dobę od premiery pokryła koszty produkcji i w ciągu 3 dni trafiła do blisko 20.000 graczy. Chcemy, aby gra była dostępna dla graczy na różnych platformach, dlatego zdecydowaliśmy się przenieść ją również na konsole. Mamy nadzieję, że dotychczasowa popularność tytułu utrzyma się również wśród graczy konsolowych – informuje Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games. – Port gry zleciliśmy ConsoleWay, gdyż liczymy, że duże doświadczenie spółki w zakresie portowania tytułów na konsole, będzie mieć przełożenie na wysoką jakość gry. Nasza dotychczasowa współpraca i komunikacja przebiega bardzo dobrze – dodaje Michał Kaczmarek.

ConsoleWay pracuje aktualnie nad swoim największym projektem, jakim jest port gry Mr. Prepper na PlayStation 4, Xbox One Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox Series X.

– Prace przebiegają zgodnie z założeniami – planujemy premierę produkcji na konsolach jesienią. Mr. Prepper okazał się bardzo udaną premierą na platformie Steam, jednak uważam, że na konsolach gra może odnieść znacznie większy sukces – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay.

Fabuła Mr. Prepper obejmuje walkę o przeżycie w totalitarnym świecie, któremu grozi zagłada. Gracz, aby przetrwać będzie, m.in. budować i rozbudowywać podziemny schron, a także przygotowywać plan przejęcia kontroli nad sytuacją w państwie.

ConsoleWay pracuje jednocześnie nad portami Builders of Egypt, Rover Mechanic Simulator, Thief Simulator 2, Ultimate Fishing Simulator 2, Uboat i Car Mechanic Simulator 2018.

W pierwszym kwartale br. spółka wypracowała w prawie 200 tys. zł zysku netto.

ConsoleWay planuje debiut na rynku NewConnect do końca br. Wcześniej studio nie wyklucza emisji akcji.

Powrót