Console Way Console Way
 

ConsoleWay planuje emisję akcji i debiut na NewConnect

20.11.2020

ConsoleWay, należąca do grupy kapitałowej Ultimate Games spółka specjalizująca się w portowaniu gier na konsole, w 2021 roku zamierza dołączyć do firm notowanych na rynku NewConnect. Debiut poprzedzi emisja akcji, która planowana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. Głównym segmentem działalności studia jest portowanie gier na platformę Nintendo Switch. ConsoleWay ma również potwierdzone kontrakty na 2021 rok, w ramach których zespół studia dostosuje tytuły takie jak Builders of Egypt, Uboat, Thief Simulator 2 czy Ultimate Fishing Simulator 2 do wymagań konsol PlayStation 4, Xbox One, czy Nintendo Switch. Spółka zakłada również realizację projektów  dedykowanych na PlayStation 5 i Xbox Series X.

– Podstawowym zakresem naszej działalności jest portowanie gier na konsole, które po segmencie gier mobilnych stanowią około 30 proc. rynku. Duży udział gier na platformy konsolowe jest spowodowany prostotą użytkowania i dostępnymi trybami rozgrywki wieloosobowej, nie tylko za pośrednictwem Internetu. Wiele czynników wskazuje na to, że w przyszłości trendy te utrzymają się dlatego też chcemy dalej rozwijać się w tym obszarze – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay. – Do tej pory zrealizowaliśmy 9 projektów z przeznaczeniem na Nintendo Switch. Do końca roku będzie ich łącznie około 20.Docelowo zamierzamy portować rocznie trzy do czterech większych tytułów i kilka mniejszych produkcji rocznie. W pierwszym kwartale 2021 zamierzamy przeprowadzić emisję akcji. W dalszej perspektywie w planach jest także debiut na rynku NewConnect. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco – dodaje.

ConsoleWay to spółka zależna Ultimate Games, która działa na rynku od lipca br.  Dotychczas zespół studia zrealizował 9 projektów z przeznaczeniem na konsolę Nintendo Switch, wśród których znalazły się  m.in. takie tytuły jak Ramageddon od Nydium Games, Paint Your Pet z portfolio Ultimate Games, Pocket Circuit Racer autorstwa LudosLabs, oraz Tank Mechanic Simulator od studia DeGenerals. Spółka podpisała również umowy na portowanie tytułów takich jak Builders of Egypt, Uboat, Thief Simulator 2 czy Ultimate Fishing Simulator 2 na konsolePlayStation 4 i Xbox One. Builders of Egypt i Ultimate Fishing Simulator 2 trafią również na konsolę Nintendo Switch.

– Rok 2021 będzie dla nas bardzo intensywny. Poza projektami, których realizację mamy już potwierdzoną, prawdopodobnie będziemy pracować też nad innymi, dużymi tytułami stworzonymi przez spółki z grupy PlayWay. Rozmowy dotyczące warunków współpracy w tym zakresie są bardzo zaawansowane – mówi Grzegorz Misztal.

Poza pozyskiwaniem nowych gier do portowania, emisją akcji i debiutem na NewConnect, spółka planuje również stale rozszerzać swój zespół portujący, głównie poprzez zatrudnienie grafików, betatesterów i kadry odpowiedzialnej za marketing i promocję swoich gier.

Powrót